|

Rīgas kauss burāšanā 2022 Optimist klases jahtām ir noslēdzies

Augusta trešajās brīvdienās notika ikgadējā regate “Rigas kauss” Optimist jahtu klasē. Šogad sacensības pulcēja 37 jaunos sportistus no Jūrmalas, Zvejniekciema un diviem Rīgas jahtklubiem. Karību klimata apstākļos, ar spirgta vēja brāzmām, pirmajā dienā tika veikti četri braucieni,.Pirmā brauciena finišs ļāva daudziem jaunajiem sportistiem apgūt retāk lietojamus signālkarogus. Vairāki mazākie sportisti parādīja apskaužamu cīņas sparu, atrgiežot apgāztās laivas. Otrajā dienā mazliet biezāki mākoņi radīja jau mazākas brāzmas un karstumu, kad tika veikti jau pieci braucieni. Spēcīgāko jauniešu cīņa par galveno balvu, ar Rietumu bankas atbalstu sarūpēto BMX Freestyle velosipēdu, izvērtās ļoti spraiga un kopvērtējuma līderis mainījās pēc katra brauciena.

Pēc rezultātu apkopošanas galveno balvu un Ceļojošo kausu jau otro gadu pēc kārtas izcīnīja Jūrmalas sportists Gustavs Plato.

Burāšanas sacensības Pilsētas jahtklubā notika vienlaicīgi ar Latvijas Makšķerēšanas sporta federācijas organizēto Latvijas čempionātu, kas krasta burziņu padarīja blīvāku, bet interesantāku gan makšķerniekiem, gan burātājiem.

Pilsētas jahtklubs izsaka  pateicības galvenajam sacensību organizatoram un sacensību sekretārei Sabīnei Plinerei, galvenajam tiesnesim Ojāram Rancānam par augsti profesionālu darbu, protestu komitejas priekšsēdētājam Andrejam Bērziņam par precīzu protestu izskatīšanu, sekretāra palīgam Leilai Helgai Sārai Tolstikai par rūpību, distances tiesnešiem Robertam Kristiņam un Mihailam Plineram par darbu gan uz ūdens, gan krastā, trenerei Vitai Matīsei par atbalstu uz  ūdens.

Īpašs paldies regates galvenajam sponsoram – Rietumu Bank un tās valdes priekšsēdētājai Jeļenai Burajai par sirsnīgu jauno burātāju sveikšanu apbalvošanas ceremonijā. Paldies Rīgas Brīvosta un Latvijas Makšķerēšanas sporta federācija par palīdzību pasākuma organizēšanā, paldies King Coffee Service Latvia par rīta kafiju, paldies Baltic XL un Grilētāju Brālība par garšīgu maltīti, paldies BTAWolftrike Drifta Halle un LimeWorks par atbalstu, paldies par reagates fotografēšanu Ģirtam Kehrim un Sergejam Kazarinam.

Gaidīsim jūs visus atkal nākamgad!

Sacensību rezultāti

Sacensību fotogalerija:

PALDIES SACENSĪBU ATBALSTĪTĀJIEM: