Noslēdzās regate “100 jūdzes divatā 2022”

Regate 100 jūdzes divatā 2022 noslēdzās un uzvarētāji ir noteikti 4 atsevišķās ieskaites grupās.

Šogad regatē piedalījās 24 jūras jahtas, kuras cīnījās 4 ieskaites grupās: MIX II (komandā sieviete un vīrietis) un LYS IV grupās, kurām distance bija Rīga – Skulte – Mērsrags – Rīga;  un MIX I (komandā sieviete un vīrietis) un LYS III grupa, kurām distance bija Rīga – Rīgas pieņemšanas boja – Daugavas ieteka – Rīgas pieņemšanas boja – Mērsrags – Rīga. Sacensību kontroles laiks – 24 stundas, bet galvenā balva – dāvanu karte no regates sponsora ISTION Yachting: dāvanu karte 1 000 € vērtībā carterjahtas īrei Grieķijā.

Esam gandarīti, ka regate pulcē aizvien jaunus dalībniekus, kas nebīstas no izaicinājumiem. Šogad regati pagodināja arī viena sieviešu komanda, bet jaunākajam komandas biedram bija tikai 10 gadi – Anna Amēlija Albertiņa piedalījās kopā ar savu tēti Jāni Albertiņu ieguva godalgotu vietu.

Piektdienas vakarā plkst. 18:30, pūšot vājam ziemeļu vējam Daugavā pie Vanšu tilta startēja visas 24 komandas.

Sacensību sākotnējā posmā, Rīgas jūras līcī, komandas sagaidīja pilnīgs bezvējš, kas gandrīz 4-5 stundu laikā pārbaudīja komandu pacietību. Savukārt, sestdienas rīta pusē vējš pieņēmās spēkā un daļēji piepildījās krastā dzirdētie brīdinājumi par stipru vēju. Vēlāk nācās saskarties arī ar nelieliem nokrišņiem. Regates laikā neizpalika arī bez dažādām tehniskām ķibelēm un to radošiem risinājumiem uz ūdens. Jāpiebilst, ka 3 no komandām finišu nesasniedza.

Pārējās komandas iekļāvās sacensību kontrollaikā, finiša līniju šķērsojot starp plkst. 10:52 un 17:14.

  • Ulda Grīšļa piemiņas balvu jahtai, kas pirmā šķērso finiša līniju, saņēma jahta ‘X-CAPE” ar kapteini Edgaru Krasņikovu un komandas dalībnieku Dāvi Benfeldu. X-CAPE apsteidza pārējos dalībniekus par 1 stundu un 6 minūtēm.

Pēc tradīcijas, Pilsētas jahtklubs apbalvo dalībniekus arī ar speciālām balvām:

  • Par iegūto pirmo vietu ieskaites grupā ar vislielāko dalībnieku skaitu (LYS III) speciālu balvu no regates sponsora ISTION Yachting – dāvanu karti 1 000 € vērtībā carterjahtas īrei Grieķijā, iegūst jahtas ELIXIR komanda: kapteinis Uldis Lapsiņš un komandas dalībnieks Māris Dārznieks.
  • Par pirmo sieviešu komandu dalībnieku vidū – jahtas “Fans” komanda ar kapteini Elīzu Mellēnu un komandas daībnieci Līgu Ērkšķis.
  • Par fair play – godīga spēle – jatas “Ctrl-Alt -Del” komanda ar kapteini Kārli Sulte un komandas biedru Jēkabu Puriņu par palīdzību grūtībās nonākušajai konkurējošajai laivai.

Pilsētas jahtklubs pateicas sportistiem, tiesnešiem un atbalstītājiem par izcilo pasākumu un gaida jūs atkal 2023. gada 15. jūnijā.

Par fotoalbuma fotogrāfijām pateicamies Inna Grinn.

100 JŪDZES DIVATĀ 2022 REZULTĀTI
(PA GRUPĀM)

100 jūdzes divatā 2022
100 jūdzes divatā 2022

Paldies regates atbalstītājiem