100 jūdzes divatā 2019

Noslēdzās regate 100 jūdzes divatā 2019. Ir paziņoti uzvarētāji

Rīgas jūras līcī no 14. līdz 16. jūnijam aizvadīta šī gada regate komandām divu cilvēku sastāvā – “100 jūdzes divatā”, kuru rīkoja Pilsētas jahtklubs.

Kā jau ierasts regatē varēja piedalīties jūras jahtas ar komandu divu cilvēku sastāvā, ļaujot piedalīties regatē jahtām ar mazām burātāju komandām.Šogad regatē piedalījās 17 laivas, kas ir lielākā dalībnieku atsaucība, kopš pirmās šāda veida regates 2017.gadā. Sacensībās bija tiesības piedalīties jahtām, kas atbilst ceturtajai vai augstākai jūrasspējas kategorijai saskaņā ar World Sailing speciālajiem jūras burāšanas noteikumiem. Šogad piedalījās arī vairākas ģimenes komandas. Īpaši  gribas atzīmēt regates visjaunākās  dalībnieces Karīnas Rubahovas debiju, kurā savos 13 gados kopā ar savu tēti cīnījās ar pieredzējušajiem burātājiem. 

Laika apstākļi šogad bija drīzāk pacietības izaicinājums, nekā pārbaudījums burātāju fiziskajiem spēkiem. Visas regates garumā vēja ātrums nepārsniedz 6 mezglus,  vidējais vēja ātrums visas regates laikā bija tikai 4 mezgli.

Regates kontrollaikā iekļāvās tikai 5 laivas, bet visi pārējie cinnijas līdz pēdējam. Paziņojumi par dalībnieku motora  izmantošanu parādījās ne ātrāk kā 40 min pirms kontrollaika beigām. 

Pateicamies visiem regates dalībniekiem un apsveicam 2019. gada 100 jūdzes divatā  regates uzvarētājus:

100 jūdzes divatā 2019

LYS I grupā
1.  Vieta LYS I un kopvērtējumā Jahta Guru no Latvijas Jahtkluba (Arnis Remess un Sergejs Samsonovs)
2. Vieta LYS I  Jahta Apache no Usmas Jahtkluba (Kristaps Remess  un Edgars Zaķis)
3. Vieta Jahta Project 1 no Usmas Jahtkluba (Jānis Norde un Gundars Jatnieks)

Gribās atzīmēt 4. vietu Jahtu Duncan no Pilsētas Jahtkluba (komanda Jānis Grīslis, Dmitrijs Rabinovičš), kuri pēdējie šķērsoja finiša līniju 12 minūtes pirms kontrollaika beigām. 

LYS II  grupā
Pirmie un vienīgie finišēja jahta Terrado no Pilsetas Jahtkluba  (Romānu Mickevičs un Vladimirs Oderovs). 

Liels paldies visiem regates atbalstītājiem.
Pateicamies visiem dalībniekiem par godīgu cīņu! Tiekamies 100 jūdzes divatā 2020, kas norisināsies 12. – 14. jūnijā 2020.