Noslēdzas Latvijas Čempionāts “100 jūdzes divatā 2020” regate!

Jau ceturto gadu pēc kārtas Pilsētas jahtklubs organizē regati “100 jūdzes divatā”, kas ik gadu pulcē Latvijas apstākļiem lielu jūras jahtu burātāju saimi.

Šogad regatē bija divas pārmaiņas: pirmkārt, tās gaitā norisinājās Latvijas čempiona titula izcīņa, otrkārt, pateicoties MIX (sieviete un vīrietis) grupas iekļaušanai Olimpisko spēļu sastāvā, šī gada regatē tika izdalīta atsevišķa MIX grupa.
Regate norisinājās no 18. līdz 20. jūnijam, Rīgas jūras līcī. Startēja 20 jahtas, kuras cīnījās 3 ieskaites grupās: LYS I MIX (komandā sieviete un vīrietis) un LYS III grupās, kurām distance bija Rīga – Mērsrags – Rīga; un LYS IV grupa, kurai distance bija Rīga – Jūrmala – Mērsrags – Jūrmala – Rīga. Sacensību kontroles laiks – 24 stundas.

Dalībnieku starpā bija gan pieredzējuši burātāji, gan tādi, kuri savas kapteiņa tiesības ir ieguvuši tikai nesen. 100 jūras jūdzes divatā – pulcēja komandas pārus tēvs un meita, tēvs un dēls, vīrs un sieva un protams arī draugus.

Pūšot lēnam D, DA vējam piektdienas vakarā plkst. 18:00 tika dots starts pie Vanšu tilta. Svilinošā saule un lēns vējšs pavadīja burātājus līdz pat Daugavas ietekai. Jahtu flotei priekšgalā izvirzījās tās komandas, kas meistarīgāk prata startēt un noķert vājās vēja plūsmas. Taču burātājiem pa pēdām sekoja pamatīgi pērkona negaisa mākoņi ar stiprākām vēja brāzmām. Burātāji par tām tikai priecājās, jo tās palīdzēja jahtām ātrāk virzīties uz priekšu.

Pārējo distances laiku saglabājās mainīga virziena lēns vējšs, liekot burātājiem nepārtraukti pielāgot jahtas kursu un sekot konkurentu taktiskiem soļiem. Šogad laika apstākļi bija gana labvēlīgi un visas startējušās laivas iekļāvās sacensību kontrollaikā, finiša līniju šķērsojot starp plkst. 12:00 un 16:35.

Ulda Grīšļa speciālbalva jahtai, kas pirmā šķērso finiša līniju tika jahtai ‘Mūza” ar kapteini Aigaru Brenci un komandas biedru Sanitu Brenci.

Ar Pilsētas jahtkluba speciālbalvu kā jaunākajai sacensību dalībniecei tika apbalvota Karina Rubahova, kurai šobrīd ir tikai 14 gadi.

Latvijas Zēģelētāju savienība savienības prezidenta speciālbalvu Mix grupas uzvarētājiem pasniedza Leonīds Loginovs.

Apbalvošanas ceremonija un svētku balle notika jaunajā jahtkluba ēkā un uz jaunās platformas, kuru Rīgas Brīvosta ir uzbūvējusi pateicoties pārrobežu projekta Estonia – Latvia Programme finanšu atbalstam.

Krastā burātājus gaidīja apbalvošanas ceremonija, uzkodas uz dzīvā mūzika.

​Pilsētas jahtklubs pateicas sportistiem, tiesnešiem, atbalstītājiem un organizatoriem par izcilo pasākumu un gaida Jūs atkal 2021.gada 18.jūnijā.

Par fotoalbuma fotogrāfijām pateicamies Alexandrai Arkhipovai.

Latvijas čempionāta 100 jūdzes divatā 2020 uzvarētāji:

LYS I MIX grupā:
1. vieta: Jahta FROKEN YR (S-124), kapteinis Andrejs Rubahovs un Karina Rubahova.
2. vieta: jahta FORMICA (SWE 8880) kapteinis Janis Voronovs un Lienie Straupeniece.
3. vieta: jahta MUZA (LAT 479) kapteinis Aigars Brencis un Santa Brence.

LYS III grupā:
1. vieta: jahta TERRADO (LAT 572) kapteinis Romans Mickevics un Vladimirs Oderovs.
2. vieta: jahta KOLIBRI (LAT 160) kapteinis Janis Kamars un Janis Kremers.
3. vieta: jahta HILDA (LAT 479) kapteinis Nikolajs Mols un Kirils Varganovs.

LYS IV grupā:
1. vieta: jahta GURU (LAT 352) kapteinis Arnis Remess un Vitalijs Koškins.
2. vieta: jahta MIEGA LĀCĪTIS (LAT 269) kapteinis Andis Einauss un Aivis Salmiņš.
3. vieta: jahta PROJECT A1 (LAT 269) kapteinis Janis Norde un Gundars Jatnieks.

100 jūdzes divatā 2020 rezultāti