Noslēdzās 2023. gada regate “100 jūdzes divatā”

Ir noslēgusies regate 100 jūdzes divatā 2023. Uzvarētāji noteikti 3 ieskaites grupās.

Šogad regatē piedalījās 24 jūras jahtas, kuras cīnījās 5 ieskaites grupās: MIX II (komandā sieviete un vīrietis) un LYS IV grupās,  MIX I (komandā sieviete un vīrietis) un LYS III grupa; un ORC grupā. Diemžēl vāja vēja apstākļos divās sacensību grupās neviena jahta neiekļāvās 24 stundu kontrollaikā. Tādēļ uzvarētāji ir noteikti tikai trīs grupās.

Esam gandarīti, ka regatē piedalījās arī vairāki “debitanti” – jauni regates dalībnieki un jahtas, kas demonstrēja savu sportisko garu un cīņas sparu. Šogad jaunākajam komandas biedram bija tikai 9 gadi – Kate Kamare piedalījās kopā ar savu tēti Jāni Kamaru. Bet uz jahtas Nirvana klāja, burāja Anna Amēlija Albertiņa, kura jau otro gadu burā kopā ar savu tēti Jāni Albertiņu viņai šogad jau ir 11 gadi.

Pirmais starta signāls atskanēja Daugavā plkst. 18:30 un rīdzinieki varēja baudīt skaisto jahtu deju pie starta līnijas netālu no Vanšu tilta. Piepildoties laika prognozēm, vējš ap pusnakti kļuva aizvien vājāks, ātrākas laivas bija tās, kuru kapteiņi izvēlējās burāt tuvāk krastam. Katra komanda sekoja savai stratēģijai un taktikai, saglabājot pārredzamu attālumu no pretiniekiem.

100 jūdzes divatā 2023 rezultāti

Pēc tradīcijas, Pilsētas jahtklubs apbalvo dalībniekus arī ar speciālām balvām:

  • Ikgadējo Ulda Grīšļa piemiņas balvu saņem jahta, kas pirmā šķērso finiša līniju – Pina Colada ar kapteini Valteru Romanu un komandas dalībnieku Silardu Kamergrauzi.
  • Tāpat, Pina Colada ieguva speciālu balvu no regates sponsora ISTION Yachting – dāvanu karti 1 000 € vērtībā čarterjahtas īrei Grieķijā vai Horvātijā.
  • Šogad aizsākām jaunu tradīciju – Rietumu bankas ceļojošais kauss tika pasniegts regates uzvarētājam grupā ar lielāko piereģistrēto dalībnieku skaitu – jahta Pēteris, kapteinis Guntis Viļums un komandas biedrs Armands Kirilovs.
  • Ar veicināšanas balvu tika apbalvoti jaunākie regates dalībnieki.

Šeit ir skatāms uzskaites laiks jahtām, kurām sacensības nav notikušas, jo neviena no grupas laivām neiekļāvās kontrollaikā, fiksēts laiks apņemot Mērsraga boju. Jahta Paula un Atlantis izstājās no sacensībām pirms Mērsraga bojas apņemšanas.

Paldies visiem regates dalībniekiem, tiesnešiem, līdzjutējiem, palīgiem un atbalstītājiem – gaidīsim jūs visus atkal nākamgad!


Regates sponsori:

Par fotoalbuma fotogrāfijām pateicamies Inna Grinn.