100 jūdzes divatā

Burāšanas regate “100 jūdzes divatā” – spēku pārbaudījums, izaicinājums un saliedēšana

Pilsētas jahtklubs Ķīpsalā šogad jau otro reizi organizēs īpašu, Latvijai unikālu burāšanas regati “100 jūdzes divatā”, kas šogad norisināsies Rīgas jūras līcī no 16. līdz 17. jūnijam
Regate paredzēta jūras jahtām kur uz katras jahtas klāja komandā būs tikai divi cilvēki. Regate ir gan izaicinājums tiem, kas vēlas pārbaudīt savus spēkus Rīgas jūras līča ūdeņos, gan iespēja piedalīties jahtām ar mazām burātāju komandām, kas citkārt ir spiestas atcelt dalību regatēs nepietiekamo kompetentu komandas biedru skaita dēļ. 

Regates organizētāju pārstāve Sabīne Plinere stāsta: “2017.gadā rīkojām regati “100 jūdzes divatā” pirmo reizi un redzējām, ka Latvijas burātājos tas rosināja motivāciju piedalīties tieši regates pieejamības dēļ. Bieži ir situācija, kad nav iespējams nokomplektēt pilnu jahtas komandas sastāvu un komandām, kurām tas izdodas, protams, ir ievērojams  spēku pārsvars. Mūsu organizētajā regatē uz klāja ir tikai divi komandas biedri, no kuriem arī ir pilnībā atkarīga jahtas vadīšanas meistarība. Taču daudzi no dalībniekiem, kas piedalījās pagājušajā gadā, to darīja tieši izaicinājuma un piedzīvojuma dēļ. 

Vairākās komandās pārī startēja: vīrs ar sievu, divi brāļi vai radinieki. Dalībnieki atzina – šeit tiešām varēja pārbaudīt pašiem savus spēkus, jo paļauties varēji tikai uz sevi un savu vienīgo pārinieku. Pagājušajā gadā piedalījās 11 laivas, šogad savu interesi ir izrādījušas gandrīz 30.”

Mūsu organizētajā regatē uz klāja ir tikai divi komandas biedri, no kuriem arī ir pilnībā atkarīga jahtas vadīšanas meistarība. Taču daudzi no dalībniekiem, kas piedalījās pagājušajā gadā, to darīja tieši izaicinājuma un piedzīvojuma dēļ. “

Regate ir demokrātiska, piedalās jahtas ar dažādu aprīkojumu un būves gadu, kas atbilst ceturtajai vai augstākai jūras spējas kategorijai saskaņā ar World Sailing speciālajiem jūras burāšanas noteikumiem, gan ar LYS, gan ORC sacensību balli. Sacensību distance ir 100 jūras jūdzes un iekļauj sekojošas ostas: Pilsētas jahtklubs (Rīga) – Skultes osta – Mērsraga osta – Maršruta pieņemšanas boja.Atkarībā no laika apstākļiem un burāšanas spējām visa distance aizņem no 10 līdz pat 24 stundām.

Sacensību dalībnieku vērtēšana notiks divās ieskaites grupās – jahtām līdz 10 metriem garumā un jahtām virs 10 metriem garumā, piemērojot laika korekciju pēc jahtas sacensību balles.

Pagājušajā gadā LYS I grupā uzvarēja jahta Extra Brut (LAT577), kapteinis Aleksejs Aleksejevs, un komandā Arnis Ozols, bet LYS2 grupā uzvarēja jahta Filias (LAT320), kapteinis – Andris Treijs un komandā Kārlis Vaičus.

Sacensību nolikums pieejams šeit: