100 jūdzes divatā

100 jūdzes divatā – publicēts sacensību nolikums

Jau otro gadu, Pilsētas jahtkluba organizētā, Latvijai unikālā, burāšanas regate “100 jūdzes divatā” Rīgas jūras līcī no 16. līdz 17. jūnijam.Regate paredzēta jūras jahtām kur uz katras jahtas klāja komandā būs tikai divi cilvēki. Regate ir gan izaicinājums tiem, kas vēlas pārbaudīt savus spēkus Rīgas jūras līča ūdeņos, gan iespēja piedalīties jahtām ar mazām burātāju komandām, kas citkārt ir spiestas atcelt dalību regatēs nepietiekamo kompetentu komandas biedru skaita dēļ. 

Regate ir demokrātiska, piedalās jahtas ar dažādu aprīkojumu un būves gadu, kas atbilst ceturtajai vai augstākai jūras spējas kategorijai saskaņā ar World Sailing speciālajiem jūras burāšanas noteikumiem, gan ar LYS, gan ORC sacensību balli. Sacensību distance ir 100 jūras jūdzes un iekļauj sekojošas ostas: Pilsētas jahtklubs (Rīga) – Skultes osta – Mērsraga osta – Maršruta pieņemšanas boja.Atkarībā no laika apstākļiem un burāšanas spējām visa distance aizņem no 10 līdz pat 24 stundām.

Sacensību dalībnieku vērtēšana notiks divās ieskaites grupās – jahtām līdz 10 metriem garumā un jahtām virs 10 metriem garumā, piemērojot laika korekciju pēc jahtas sacensību balles.