100 jūdzes divatā 2019

100 jūdzes divatā – ar ko kopā Tu esi gatavs burāt 100 jūdzes?

Pilsētas jahtklubs Ķīpsalā jau trešo reizi organizēs iecienīto burāšanas regati “100 jūdzes divatā”, kas šogad norisināsies Rīgas jūras līcī no 14. līdz 16. jūnijam.

Kā jau ierasts regatē var piedalīties jūras jahtas ar komandu divu cilvēku sastāvā. Šī regate ir iespēja piedalīties jahtām ar mazām burātāju komandām, kas citkārt ir spiestas atcelt dalību regatēs nepietiekamo kompetentu komandas biedru skaita dēļ. Vairākās komandās pārī ik gadu startē: vīrs ar sievu, divi brāļi vai radinieki. Dalībnieki atzīst: šajā regatē ir iespēja pārbaudīt pašiem savus spēkus, jo paļauties vari tikai uz sevi un savu vienīgo pārinieku. Pagājušajā gadā regatē piedalījās vairāk kā 30 laivas.

Regate ir demokrātiska, piedalās jahtas ar dažādu aprīkojumu un būves gadu, kas atbilst ceturtajai vai augstākai jūras spējas kategorijai saskaņā ar World Sailing speciālajiem jūras burāšanas noteikumiem, gan ar LYS, gan ORC sacensību balli. Sacensību distance ir 100 jūras jūdzes un iekļauj sekojošas ostas: Pilsētas jahtklubs (Rīga) – Skultes osta – Mērsraga osta – Maršruta pieņemšanas boja. Atkarībā no laika apstākļiem un burāšanas spējām visa distance aizņem no 10 līdz pat 24 stundām.

Sacensību dalībnieku vērtēšana notiks divās ieskaites grupās – jahtām līdz 10 metriem garumā un jahtām virs 10 metriem garumā, piemērojot laika korekciju pēc jahtas sacensību balles.