40. starptautiskā jaunā gada regate Hvarā Horvātijā

Gadumijā, piedaloties starptautiskās sacensībās un burāšanas nometnē, grūtu un vērtīgu pieredzi krāja Pilsētas jahtkluba audzēknis Rihards Straume.

No sacensību vietas informē Riharda mamma Zane Straume: “Sacensības sākās ar stipru un brāzmainu ziemeļu vēju, kas organizatoriem lika ilgi šaubīties, vai vispār dot startus. Kad bērni aizburāja līdz sacensību akvatorijai, vējš vēl pastiprinājās un brāzmās sasniedza 17 m/s.” No 91 dalībnieka finišu sasniegt izdevās tikai pusei. Rihardam 27.vieta. Daudzi no dalībniekiem pašu spēkiem netika atpakaļ krastā.

Otrā diena sākās līdzīgi. Šoreiz organizatori nolēma nogaidīt un atlika braucienus uz nenoteiktu laiku, kas sportistiem krastā nozīmēja būt gatavībā un gaidīt. Aukstais ziemeļu vējš darīja savu, un visi bija ļoti nosaluši. Tālāk sekoja divi braucieni, vējš ap 12 m/s. Kā saka Zane: “-grūtākais – aukstums, rokas nosalušas, nevar šotis noturēt.”
Trešajā sacensību dienā vējš mazinājās.

Šajās sacensībās pēdējais brauciens tika organizēts kā navigācijas reiss. Tiek dots starts, bet nav zināma distance, lai nevarētu iepriekš izplānot taktiku. Redzama ir tikai pirmā zīme un zināms, ka viens no distances elementiem ir burāt apkārt nelielai salai, kas atrodas netālu no krasta. Pa priekšu pirmajiem brauc motorlaiva, kas parāda nākamās markas. Kamēr burātāji apņem salu, tikmēr salas otrā pusē tiek izliktas markas, ko viņi ierauga tikai brīdī, kad nonāk otrā pusē.

Zane stāsta: “Šajā dienā vējš bija neliels un tas daudziem sagādāja grūtības, jo šeit ir arī ļoti izteiktas straumes. Brauciens bija tuvu krastam, lai skatītāji varētu sekot līdzi. Rihards labi startēja, pirmo zīmi apņēma kā desmitais. Tālāk, vēl ostas akvatorijā, ejot uz salu, nokļūdījās – piegāja pārāk tuvu krastam, nokļūstot krasta aizvēja zonā, pazaudēja  vēju un attiecīgi savu vietu. Bet pēc pēdējās zīmes apņemšanas, kreicējot uz finišu, izvēlējās iet ar vienu garu halzi, kamēr citi gāja pa vidu, un nonāca visai grupai priekšā, finišējot piektajā pozīcijā.”

Sacensību kopsummā Rihardam 36. vieta.

Prieks, ka sacensību uzvaras laurus plūca Mārtiņš Atilla LAT-59, un otro vietu ieguva Pērnavas sportists Hendriks Holtsmanns EST-235, trešais – mājinieks Nathans Berto CRO-1148.

Visi rezultāti: http://www.jkzvir.hr/en/regattas/roic_memorial/optimist_results
Pēc sacensībām Rihards piedalās sešu dienu burāšanas nometnē.